Ексцедрин

Excedrin: инструкции за употреба и рецензии

Латинско име: Excedrin

ATX код: N02BA71

Активна съставка: ацетилсалицилова киселина + кофеин + парацетамол (ацетилсалицилова киселина + кофеин + парацетамол)

Производител: Novartis Consumer Health Inc. (САЩ)

Описание и снимка актуализирани: 22.11.2018

Цени в аптеките: от 212 рубли.

Excedrin е комбинирано лекарство с аналгетично, антипиретично, противовъзпалително и подобряващо мозъчното кръвообращение действие.

Форма на издаване и състав

Лекарствена форма Excedrin - филмирани таблетки: продълговати, бели, с гравирана буква "Е" от едната страна; в напречно сечение - сърцевината е почти бяла или бяла (в многослойна торба от алуминиево фолио 2 бр., в картонена кутия 1 чанта; в блистер 10 бр., в картонена кутия 1, 2 или 3 блистера; в полипропиленова бутилка 24 или 50 бр.., в картонена кутия 1 бутилка).

Състав на една таблетка:

  • активни вещества: парацетамол - 250 mg, ацетилсалицилова киселина - 250 mg, кофеин - 65 mg;
  • помощни компоненти (сърцевина): хипролоза, микрокристална целулоза, стеаринова киселина;
  • обвивка: карнаубски восък, бял филмов материал (титанов диоксид, хипромелоза, пропилей гликол, сорбитан лаурат, повидон, полисорбат 20, минерално масло, бензоена киселина, синьо брилянтно багрило, симетиконова емулсия).

Фармакологични свойства

Фармакодинамика

Фармакологичното действие на Excedrin се дължи на комбинацията от неговите активни вещества - парацетамол, ацетилсалицилова киселина и кофеин.

Парацетамолът има аналгетичен, антипиретичен и слаб противовъзпалителен ефект поради преобладаващия си ефект върху центровете на болка и терморегулация в хипоталамуса и лек ефект върху образуването на простагландини в периферните тъкани.

Притежавайки аналгетични, антипиретични и противовъзпалителни ефекти, ацетилсалициловата киселина бързо облекчава синдрома на болката (особено причинен от възпалителния процес), забавя процеса на образуване на кръвни съсиреци, умерено инхибира агрегацията на тромбоцитите и активира микроциркулацията на кръвта във фокуса на възпалението.

Кофеинът помага за разширяване на кръвоносните съдове на скелетната мускулна тъкан, мозъка, бъбреците и сърцето и за намаляване на агрегацията на тромбоцитите. Има активиращ ефект върху дихателния и вазомоторния център и върху рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък. Благодарение на кофеина усещането за умора, сънливост намалява, а умственото и физическото представяне се увеличава. В комбинирания състав на Excedrin кофеинът се съдържа в малка доза, следователно практически не засяга централната нервна система, но има тонизиращ ефект върху съдовете на мозъка и стимулира мозъчния кръвоток.

Фармакокинетика

Някои фармакокинетични характеристики на активните съставки на Excedrin:

  • парацетамол: лесно се абсорбира в стомашно-чревния тракт (GIT), максимална концентрация (Cмакс) в кръвната плазма след перорално приложение се достига за 0,5–2 часа. Когато се използват обичайни терапевтични дози, малко количество от веществото се свързва с протеините в кръвната плазма, но се увеличава с увеличаване на дозата. Метаболизмът се осъществява в черния дроб. Веществото се екскретира през бъбреците, главно под формата на сулфатни конюгати и глюкурониди, по-малко от 5% от приетата доза се екскретира непроменена. Полуживот (T1/2) варира в диапазона от 1 до 4 часа. Токсичен хидроксилиран метаболит, който се образува в малки количества в черния дроб с участието на смесени оксидази и обикновено става безвреден чрез свързване с редуциран глутатион, в случай на предозиране, може да се натрупа в черния дроб и да причини увреждането му;
  • ацетилсалицилова киселина: напълно се абсорбира в стомашно-чревния тракт, бързо се хидролизира в стомашно-чревния тракт, кръвта и черния дроб с образуването на салицилати, които се метаболизират допълнително, главно в черния дроб;
  • кофеин: бързо и напълно се абсорбира в храносмилателния тракт, Смакс постигнато в рамките на 5 до 90 минути след прием на Excedrin на гладно. Около 35% от приетата доза е свързана с протеини в кръвната плазма. Разпределен във всички телесни течности. Той се метаболизира почти изцяло в резултат на окисление, деметилиране и ацетилиране, за да образува основните метаболити на 1-метилксантин, 7-метилксантин, 1,7-диметилксантин. Екскретира се през бъбреците. При възрастни пациенти има изразена вариабилност в индивидуалните нива на елиминиране. Средно T1/2 от кръвна плазма - 4,9 часа (от 1,9 до 12,2 часа).

Показания за употреба

Според инструкциите Excedrin се използва за облекчаване на синдрома на болката с умерена и лека интензивност, който има различен произход:

  • мигрена главоболие;
  • невралгия;
  • миалгия и артралгия (болка в мускулите и ставите);
  • зъбобол;
  • алгодисменорея (менструална болка).

Противопоказания

  • ерозивни и язвени заболявания на стомашно-чревния тракт в остър стадий;
  • стомашно-чревно кървене;
  • тежко протичане на коронарна болест на сърцето;
  • тежка артериална хипертония;
  • портална хипертония;
  • нарушена бъбречна функция;
  • пълна или непълна комбинация от бронхиална астма, повтаряща се полипоза на носа и / или параназалните синуси и непоносимост към ацетилсалицилова киселина или други нестероидни противовъзпалителни лекарства (включително анамнеза);
  • хемофилия;
  • хипопротромбинемия;
  • едновременна употреба на други нестероидни противовъзпалителни лекарства или лекарства, съдържащи ацетилсалицилова киселина или парацетамол;
  • авитаминоза К;
  • глаукома;
  • дефицит на глюкозо-6-фосфат дехидрогеназа;
  • хеморагичен диатеза;
  • нарушения на съня, свръхвъзбудимост;
  • възраст до 15 години;
  • период на бременност и кърмене;
  • повишена индивидуална чувствителност към всеки компонент на Excedrin.

Не се препоръчва употребата на лекарството по време на хирургични процедури, придружени от кървене.

Изисква се повишено внимание при използване на Excedrin по показания при пациенти с подагра, артрит, чернодробни заболявания, главоболие, свързани с наранявания на главата, както и по време на прием на хипогликемични средства, антикоагуланти, лекарства, съдържащи ацетилсалицилова киселина или други антипиретични и аналгетични компоненти.

Инструкции за употреба на Excedrin: метод и дозировка

Таблетките Excedrin се приемат през устата, по време на или след хранене.

Възрастни и юноши над 15-годишна възраст се препоръчват да приемат по 1 таблетка на всеки 4-6 часа. Средна дневна доза - 3-4 таблетки, максималната дневна доза е 6 таблетки.

Когато се появят първите признаци на мигрена, вземете 2 таблетки.

След прием на 2 таблетки облекчаването на болката (включително главоболието) обикновено настъпва за 15 минути, в случай на мигрена - за 30 минути.

Без препоръка от лекар не трябва да приемате Excedrin повече от 5 дни в случай на синдром на болка, повече от 3 дни в случай на мигрена.

Странични ефекти

По време на периода на лечение с Excedrin са възможни странични реакции като гадене, повръщане, гастралгия, нефротоксичност, хепатотоксичност, ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт, тахикардия, бронхоспазъм, повишено кръвно налягане, алергични реакции.

При продължителна употреба на лекарството могат да се развият следните реакции: главоболие, замаяност, шум в ушите, зрително увреждане, хипокоагулация, намалена агрегация на тромбоцитите, хеморагичен синдром (кървене от венците, кръвотечение от носа, пурпура и други), глухота, бъбречно увреждане с папиларна некроза, синдром Stevens-Johnson (злокачествен ексудативен еритем), синдром на Lyell (токсична епидермална некролиза), синдром на Reye при деца (повръщане, метаболитна ацидоза, хиперпирексия, намалена чернодробна функция, нарушения на психичната и нервната система).

Предозиране

Вероятни симптоми на предозиране поради наличието на активни съставки, включени в Excedrin:

  • парацетамол (когато се използва в дози над 10-15 g на ден): през първите 24 часа - гадене, бледност на кожата, повръщане, коремна болка, анорексия, метаболитна ацидоза, нарушен метаболизъм на глюкозата. В периода от 12 до 48 часа след предозиране могат да се появят симптоми на чернодробна дисфункция. В случай на тежко предозиране са възможни остра бъбречна недостатъчност с тубулна некроза (включително при липса на тежко чернодробно увреждане), аритмия, панкреатит, чернодробна недостатъчност с прогресираща енцефалопатия, кома и смърт. При възрастни пациенти хепатотоксичният ефект се развива при прием на доза от 10 g или повече;
  • ацетилсалицилова киселина (когато се използва в дози над 150 mg / kg): с лека интоксикация - гадене, повръщане, замъглено зрение, шум в ушите, силно главоболие, световъртеж; в случай на тежко предозиране - хипервентилация на белите дробове с централен генезис (студена почва, задушаване, задух, цианоза, дихателна парализа), респираторна ацидоза. Най-голям риск от хронична интоксикация се наблюдава при деца и пациенти в напреднала възраст, когато се използват повече от 100 mg / kg / ден в продължение на няколко дни. Пациентите с тежко и умерено отравяне се нуждаят от хоспитализация;
  • кофеин (когато се приема в дози от 300 mg на ден): звънене в ушите, безпокойство, двигателно безпокойство, възбуда, възбуда, гастралгия, объркване, дехидратация, делириум, тахикардия, хипертермия, аритмия, главоболие, често уриниране, повишена болка или тактилна чувствителност, мускулни потрепвания или треперене, гадене, повръщане (понякога с кръв), епилептични припадъци (при тежко предозиране - тонично-клонични).

В случай на предозиране с Excedrin се препоръчва да се следи електролитния баланс и киселинно-алкалното състояние. Като се има предвид метаболитното състояние на пациента, трябва да се прилага натриев бикарбонат, натриев цитрат или натриев лактат. Екскрецията на ацетилсалицилова киселина се засилва от нарастващата алкалност на урината. През първите 4 часа след приемане на повишена доза се препоръчва измиване на стомаха, провокиране на повръщане, приемане на активен въглен, лаксативи и 8-9 часа след предозиране в рамките на 8 часа - въвеждане на донори от SH-група и предшественици на синтеза на глутатион метионин и ацетилцистеин.

специални инструкции

Ако след прием на Excedrin няма подобрение в състоянието, има влошаване или се появят нови нежелани реакции, трябва незабавно да потърсите медицинска помощ.

Когато използва препоръчаните дози от лекарството, тялото получава същото количество кофеин, което се съдържа в една чаша натурално кафе. Следователно, за да се избегне появата на нервна възбуда, раздразнителност, сърцебиене и безсъние поради предозиране на кофеин, консумацията на продукти, съдържащи кофеин, трябва да се намали по време на употребата на Excedrin..

В случай на съмнение за предозиране, дори при липса на симптоми, трябва незабавно да се консултирате с лекар.

Препоръчва се да се въздържате от пиене на алкохол, докато използвате Excedrin, поради високия риск от развитие на чернодробно увреждане и стомашно-чревно кървене.

В случай на предстояща хирургическа интервенция е необходимо предварително да информирате лекаря за приема на Excedrin, тъй като ацетилсалициловата киселина влияе върху съсирването на кръвта.

При пациенти с предразположение лекарството може да предизвика подагра, поради факта, че ниските дози ацетилсалицилова киселина намаляват екскрецията на пикочна киселина.

При продължителна употреба на Excedrin е необходимо да се следи функционалното състояние на черния дроб и картината на периферната кръв.

Влияние върху способността за управление на превозни средства и сложни механизми

Ефектът на лекарството върху способността за шофиране на транспорт и механизми не е докладван.

Приложение по време на бременност и кърмене

Въпреки че употребата на ацетилсалицилова киселина през втория триместър на бременността е разрешена, безопасността на използването на комбинацията от активни компоненти на Excedrin при бременни и кърмещи жени не е проучена достатъчно. Следователно предписването на лекарството през всички тримесечия на бременността и по време на кърмене е забранено..

Използване от детството

Приемът на Excedrin по показания за деца под 15-годишна възраст е противопоказан поради риск от развитие на синдром на Reye с хипертермия на фона на вирусни инфекциозни заболявания.

С нарушена бъбречна функция

Не се препоръчва да се предписва лекарството на пациенти с нарушена бъбречна функция..

При нарушения на чернодробната функция

При чернодробни заболявания Excedrin трябва да се приема с повишено внимание..

Лекарствени взаимодействия

Употребата на Excedrin едновременно с някои лекарства може да доведе до развитието на следните ефекти:

  • хепарин, индиректни коагуланти, резерпин, стероидни хормони и хипогликемични лекарства: повишаване на тяхното действие;
  • метотрексат, нестероидни противовъзпалителни лекарства: повишен риск от странични ефекти;
  • фуроземид, спиронолактон, антихипертензивни лекарства, лекарства против подагра, които насърчават екскрецията на пикочна киселина: намаляване на тяхната ефективност;
  • рифампицин, барбитурати, салициламид, антиепилептични лекарства и други индуктори на микрозомни чернодробни ензими: повишено образуване на токсични метаболити на парацетамол, които засягат чернодробната функция;
  • метоклопрамид: ускорява абсорбцията на парацетамол;
  • хлорамфеникол: повишаване на неговия Т1/2 пет пъти;
  • антикоагуланти (кумаринови производни): засилване на тяхното действие с многократно приложение на парацетамол;
  • ерготамин: ускоряване на усвояването му;
  • алкохолни напитки: повишен риск от развитие на хепатотоксични ефекти.

Аналози

Аналози на екцедрин са: Aquacitramon, Kofitsil-plus, Citramarine, Citramon P, Citramon Ultra, Citrapar и други.

Условия за съхранение

Съхранявайте при температура не по-висока от 25 ° С.

Дръжте далеч от деца.

Срок на годност - 2 години.

Условия за отпускане от аптеките

Предлага се без рецепта.

Отзиви за Excedrin

В прегледите на Excedrin потребителите съобщават за несъответствие между цената и качеството на лекарството. С висока цена, таблетките не са достатъчно ефективни при мигрена и силно главоболие.

Цена за Excedrin в аптеките

Цената за Excedrin на опаковка е приблизително: 10 таблетки - 180 рубли, 20 таблетки - 270 рубли.

Екседрин

Активно вещество:

Съдържание

  • 3D изображения
  • Състав
  • фармакологичен ефект
  • Фармакодинамика
  • Фармакокинетика
  • Показания за Excedrin
  • Противопоказания
  • Приложение по време на бременност и кърмене
  • Странични ефекти
  • Взаимодействие
  • Начин на приложение и дозировка
  • Предозиране
  • специални инструкции
  • Формуляр за освобождаване
  • Производител
  • Условия за отпускане от аптеките
  • Условия за съхранение на лекарството Excedrin
  • Срок на годност на лекарството Excedrin
  • Цени в аптеките
  • Отзиви

Фармакологична група

  • Комбинирани аналгетици (НСПВС + ненаркотично аналгетично лекарство + психостимулант) [НСПВС - производни на салицилова киселина в комбинации]

Нозологична класификация (ICD-10)

  • G43 Мигрена
  • K08.8.0 * Зъбобол
  • M25.5 Болка в ставите
  • M79.1 Миалгия
  • M79.2 Невралгия и неврит, неуточнени
  • N94.0 Болка в средата на менструалния цикъл
  • N94.6 Дисменорея, неуточнена
  • R51 Главоболие
  • R52.2 Други постоянни болки
  • R52.9 Болка, неуточнена

3D изображения

Състав

Филмирани таблетки1 раздел.
активни вещества:
парацетамол250 mg
ацетилсалицилова киселина250 mg
кофеин65 mg
помощни вещества: хипролоза - 5 mg; MCC - 100 mg; стеаринова киселина - 2,5 mg
филмова обвивка: восък от карнауба - 0,08 mg; бял филмов материал (хипромелоза, титанов диоксид, пропилей гликол, повидон, сорбитан лаурат, полисорбат 20, минерално масло, бензоена киселина, емулсия на симетикон, брилянтно синьо багрило) - 4.48 mg

Описание на лекарствената форма

Удължени бели таблетки, филмирани, гравирани с „Е“ от едната страна.

Изглед в напречен разрез - бяла или почти бяла сърцевина.

фармакологичен ефект

Фармакодинамика

Excedrin ® е комбиниран препарат, съдържащ парацетамол, ацетилсалицилова киселина и кофеин.

Парацетамолът има аналгетичен, антипиретичен и изключително слаб противовъзпалителен ефект, който е свързан с неговия ефект върху центъра на терморегулацията в хипоталамуса и слабо изразена способност да инхибира синтеза на PG в периферните тъкани. Ацетилсалициловата киселина има аналгетични, антипиретични и противовъзпалителни ефекти. Бързо облекчава болката, особено причинена от възпалителния процес, а също така умерено инхибира агрегацията на тромбоцитите и забавя процеса на образуване на тромби, подобрявайки микроциркулацията във фокуса на възпалението.

Кофеинът увеличава рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък, възбужда дихателните и вазомоторните центрове, разширява кръвоносните съдове на скелетните мускули, мозъка, сърцето, бъбреците и намалява агрегацията на тромбоцитите. Намалява сънливостта, умората, повишава умствената и физическата работоспособност. В тази комбинация малка доза кофеин практически няма стимулиращ ефект върху централната нервна система, но помага за нормализиране на тонуса на мозъчните съдове и ускоряване на кръвния поток в него..

Фармакокинетика

Парацетамолът се абсорбира лесно в стомашно-чревния тракт, Тмакс в кръвна плазма - в интервала от 30 минути до 2 часа след приложението. Парацетамолът се метаболизира в черния дроб и се екскретира през бъбреците, главно под формата на глюкурониди и сулфатни конюгати. По-малко от 5% парацетамол се екскретира непроменен. Продължителност T1/2 варира от 1 до 4 часа Свързването с плазмените протеини е незначително при обичайните терапевтични дози, но се увеличава с увеличаване на дозата.

Хидроксилиран метаболит, който се образува в малки количества в черния дроб под въздействието на смесени оксидази и обикновено става безвреден чрез свързване с глутатион, може да се натрупва при предозиране на парацетамол и да причини увреждане на черния дроб.

Ацетилсалициловата киселина се абсорбира бързо и напълно, претърпява бърза хидролиза в стомашно-чревния тракт, черния дроб и кръвта до образуването на салицилати, които се подлагат на допълнителен метаболизъм, главно в черния дроб.

Кофеинът се абсорбира напълно и бързо. тмакс в кръвна плазма - в диапазона от 5 до 90 минути след прием на гладно. При възрастни екскрецията се осъществява почти изцяло чрез метаболизма в черния дроб. Има забележима променливост в индивидуалните стойности на елиминиране при възрастни. Средно T1/2 от кръвната плазма е 4,9 часа (в интервала от 1,9-12,2 часа). Кофеинът се разпределя във всички телесни течности. Връзката на кофеина с плазмените протеини е 35%. Кофеинът се метаболизира почти изцяло чрез окисление, деметилиране и ацетилиране и се екскретира чрез бъбреците. Основни метаболити - 1-метилксантин, 7-метилксантин, 1,7-диметилксантин.

Показания за Excedrin

Болков синдром с умерена и лека интензивност от различен произход: главоболие, мигрена, зъбобол, невралгия, артралгия и миалгия (болка в мускулите и ставите), алгодисменорея (болка по време на менструация).

Противопоказания

свръхчувствителност към някой от компонентите на лекарството;

ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт в острата фаза;

пълна или непълна комбинация от бронхиална астма, повтаряща се полипноза на носа и параназалните синуси и непоносимост към ацетилсалицилова киселина или други НСПВС (включително анамнеза);

хирургични интервенции, придружени от кървене;

тежка артериална хипертония;

тежко протичане на исхемична болест на сърцето;

едновременна употреба на други лекарства, съдържащи парацетамол, ацетилсалицилова киселина или други НСПВС;

деца под 15-годишна възраст (рискът от развитие на синдром на Reye при деца с хипертермия на фона на вирусни заболявания).

Предпазни мерки: подагра или артрит; чернодробно заболяване; главоболие, свързано с травма на главата; приемане на антикоагуланти, хипогликемични средства, както и едновременно приложение на лекарства, съдържащи ацетилсалицилова киселина или други аналгетични и антипиретични компоненти.

Приложение по време на бременност и кърмене

Въпреки факта, че ацетилсалициловата киселина може да се използва през втория триместър на бременността, безопасността на тази комбинация при бременни и кърмещи жени не е проучена, поради което лекарството е противопоказано при бременни жени (през всички тримесечия) и кърмене.

Странични ефекти

Гастралгия, гадене, повръщане, хепатотоксичност, нефротоксичност, ерозивни и улцеративни лезии на стомашно-чревния тракт, алергични реакции, тахикардия, повишено кръвно налягане, бронхоспазъм. При продължителна употреба - замаяност, главоболие, зрителни нарушения, шум в ушите, намалена агрегация на тромбоцитите, хипокоагулация, хеморагичен синдром (епистаксис, кървене на венците, пурпура), бъбречно увреждане с папиларна некроза, глухота, злокачествен ексудативен еритем (синдром на Stevens-Jones ), токсична епидермална некролиза (синдром на Lyell), синдром на Reye при деца (хиперпирексия, метаболитна ацидоза, нарушения на нервната система и психиката, повръщане, чернодробна дисфункция).

Взаимодействие

Лекарството може да засили ефекта на хепарин, индиректни коагуланти, резерпин, стероидни хормони и хипогликемични лекарства.

Едновременната употреба с други НСПВС, метотрексат увеличава риска от странични ефекти.

Намалява ефективността на спиронолактон, фуроземид, антихипертензивни лекарства, както и лекарства против подагра, които насърчават отделянето на пикочна киселина.

Барбитуратите, рифампицин, салициламид, антиепилептични лекарства и други индуктори на микрозомни чернодробни ензими насърчават образуването на токсични метаболити на парацетамол, които влияят на чернодробната функция.

Метоклопрамид ускорява абсорбцията на парацетамол. Под въздействието на парацетамол Т1/2 хлорамфениколът се увеличава 5 пъти.

Когато се приема отново, парацетамолът може да засили ефекта на антикоагулантите (кумаринови производни).

Едновременната употреба на парацетамол, ацетилсалицилова киселина и алкохолни напитки увеличава риска от развитие на хепатотоксични ефекти. Кофеинът ускорява усвояването на ерготамин.

Начин на приложение и дозировка

През устата, по време на или след хранене.

Възрастни и юноши от 15 години: 1 таблица. на всеки 4-6 часа.

При първите признаци на мигрена, вземете 2 таблетки.

Средната дневна доза е 3-4 таблетки. на ден, максималната дневна доза е 6 таблетки. за един ден.

След прием на 2 таблетки. облекчаване на главоболието и други видове болка обикновено настъпва бързо - след 15 минути, при мигрена, облекчението обикновено настъпва след 30 минути.

В случай на синдром на болка, лекарството не трябва да се приема повече от 5 дни без консултация с лекар; при мигрена лекарството не трябва да се приема повече от 3 дни без консултация с лекар.

Предозиране

Симптоми, дължащи се на наличието на парацетамол (когато се приема в дози над 10-15 g / ден): през първите 24 часа, бледност на кожата, гадене, повръщане, анорексия, коремна болка, нарушен метаболизъм на глюкозата, метаболитна ацидоза. Симптомите на чернодробна дисфункция могат да се появят 12-48 часа след предозиране.

В случай на тежко предозиране - чернодробна недостатъчност с прогресираща енцефалопатия, кома, смърт; остра бъбречна недостатъчност с тубулна некроза (включително при липса на тежки чернодробни увреждания); аритмия, панкреатит. Хепатотоксичният ефект при възрастни се проявява при прием на 10 g или повече.

Симптоми, дължащи се на наличието на ацетилсалицилова киселина (когато се приемат в дози над 150 mg / kg): с лека интоксикация - гадене, повръщане, шум в ушите, замъглено зрение, замаяност, силно главоболие. При тежко отравяне - хипервентилация на белите дробове от централен произход (задух, задушаване, цианоза, студена почва, парализа на дишането), дихателна ацидоза. Най-големият риск от развитие на хронична интоксикация се наблюдава при деца и възрастни хора, когато се приемат в продължение на няколко дни над 100 mg / kg / ден. В случай на умерено и тежко отравяне е необходима хоспитализация.

Симптоми поради наличието на кофеин (когато се приемат в дози над 300 mg / ден): гастралгия, възбуда, тревожност, възбуда, двигателно безпокойство, объркване, делириум, дехидратация, тахикардия, аритмия, хипертермия, често уриниране, главоболие, повишена тактилна чувствителност към болка, треперене или мускулни потрепвания; гадене и повръщане, понякога с кръв; звънене в ушите, епилептични припадъци (с остро предозиране - тонично-клонични).

Лечение: контрол на киселинно-алкалното състояние и електролитния баланс. В зависимост от състоянието на метаболизма - въвеждането на натриев бикарбонат, натриев цитрат или натриев лактат. Увеличаването на алкалността подобрява отделянето на ацетилсалицилова киселина чрез алкализиране на урината. Стомашна промивка през първите 4 часа, предизвикване на повръщане, прилагане на активен въглен, слабителни лекарства, приложение на донори от SH-група и предшественици на синтеза на глутатион - метионин в рамките на 8-9 часа след предозиране и ацетилцистеин - в рамките на 8 часа.

специални инструкции

Ако след приема на лекарството симптомите продължават, влошават се или се развиват нови симптоми, трябва незабавно да се консултирате с лекар. Когато приемате лекарството в препоръчителната доза, тялото получава същото количество кофеин, което се съдържа в една чаша кафе, следователно трябва да намалите консумацията на кофеин-съдържащи продукти по време на лечението с това лекарство, за да избегнете развитието на нервна възбуда, раздразнителност, безсъние и сърцебиене на фона на предозиране на кофеин. При съмнение за предозиране трябва да се потърси незабавна медицинска помощ, дори ако симптомите липсват..

Трябва да се въздържате от пиене на алкохол, докато приемате лекарството поради повишен риск от увреждане на черния дроб и стомашно-чревно кървене.

Тъй като ацетилсалициловата киселина забавя съсирването на кръвта, пациентът, който трябва да се подложи на операция, трябва предварително да предупреди лекаря за приема на лекарството. Ацетилсалициловата киселина в ниски дози намалява отделянето на пикочна киселина и следователно при пациенти с предразположение лекарството може да провокира пристъп на подагра. При продължителна употреба на лекарството е необходимо да се наблюдава периферната кръв и функционалното състояние на черния дроб..

Влияние върху способността за шофиране и работа с механизми. Не се съобщава за ефекта на лекарството върху способността за шофиране и работа с машини.

Формуляр за освобождаване

Филмирани таблетки. 2 таблица. в многослойна торба от алуминиево фолио и полимерен ламинат. Чантата се поставя в картонена кутия.

10 раздел. в блистер от PVC / PCTFE / PVC фолио и алуминиево фолио. 1, 2 или 3 блистера се поставят в картонена кутия.

24 или 50 раздел. в PVP бутилка, запечатана с бяла полипропиленова капачка, снабдена с абсорбиращ влага материал и защитен филм за контрол на първото отваряне. Бутилката се поставя в картонена кутия.

Производител

Novartis Consumer Health Inc. 10401 Highway 6, Линкълн, NE 68517, САЩ.

Притежател на разрешението за употреба: Novartis Consumer Health SA. Rue de Letraz, 1260 Nyon, Швейцария.

Потребителските искове трябва да се изпращат до Novartis Consumer Health LLC

Юридически адрес: 123317, Москва, Пресненская наб., 10.

Действителен и пощенски адрес: 125315, Москва, Ленинградски проспект, 72, бл. 3.

Тел.: (495) 969-21-65; факс: (495) 969-21-66.

e-mail: [email protected]

Условия за отпускане от аптеките

Условия за съхранение на лекарството Excedrin

Да се ​​пази далеч от деца.

Срок на годност на лекарството Excedrin

Не използвайте след срока на годност, отпечатан върху опаковката.

Excedrin мигрена лек

Този сайт използва бисквитки, за да улесни навигацията и да подобри използваемостта на сайта.
За повече информация относно бисквитките, моля, вижте нашата Политика за бисквитки. Оставайки на този сайт, вие се съгласявате с използването на бисквитки.

  • Какво е мигрена?
    • ЗА МИГРЕНА и болка
    • СИМПТОМИ
    • АТАКА НА МИГРЕНА
    • Провокатори на мигренозни атаки
    • Как да се справим с мигрена?
    • ЧЕСТО ЗАДАВАНИ ВЪПРОСИ ЗА МИГРЕНА
  • Ексцедрин
    • ПОДГОТОВКА ЗА МИГРЕН
    • КАКВА Е УНИКАЛНОСТТА НА ЕКСЕДРИН??
  • Споделя това

Ексцедрин

Excedrin, антимигренозно лекарство с тройно действие, помага за облекчаване на болката и други симптоми на мигрена в рамките на 30 минути 1

Контрол на мигрената

Мигрената не е просто силно главоболие. Вижте как да се научите да го контролирате

Какво е мигрена

Знаете ли, че мигрената е нещо повече от силно главоболие?

Как да се научим да разбираме мигрена

Изтеглете дневника за мигрена и контролирайте мигрената си

придружаващи симптоми на мигрена

придружаващи симптоми на мигрена

Повишена чувствителност към светлина

придружаващи симптоми на мигрена

Повишена чувствителност към звука

придружаващи симптоми на мигрена

Нарушение /
изкривяване на зрението

  • политика за поверителност
  • КОНТАКТИ
  • карта на сайта
  • ТОЛЕРАНТНОСТ
  • © 2018 NOVARTIS ЗДРАВЕ НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ
    РУ П N009980 от 08.02.2011г.
    NR15EX0201 юни 2015 г.

Достъпът до този сайт, както и използването на съдържанието му, са предмет на разпоредбите на "Условията за ползване".
Този сайт е предназначен само за жители на Русия.
1. Ричард Б. Липтън, д-р; Уолтър Ф. Стюарт, д-р, MPH; Робърт Е. Райън, младши, доктор по медицина; Джоел Сапер, доктор по медицина; Стивън Силберщайн, д-р; Фред Шефтел, д.м.н. ARCH NEUROL / VOL 55, FEB 1998

Excedrin® е лекарство. Търговско наименование: Excedrin® Групиране: Ацетилсалицилова киселина + кофеин + парацетамол. Показания: Болков синдром с умерена и лека интензивност от различен произход: главоболие, мигрена, зъбобол, невралгия, артралгия и миалгия, алгодисменорея. Странични ефекти: гастралгия, гадене, повръщане, хепато- и нефротоксичност, ерозивни и улцеративни лезии на стомашно-чревния тракт, алергични реакции, тахикардия, повишено кръвно налягане, бронхоспазъм. Противопоказания: Свръхчувствителност към лекарствени компоненти; ерозивни и язвени лезии на стомашно-чревния тракт в острата фаза; комбинация от бронхиална астма и непоносимост към НСПВС; едновременна употреба на други НСПВС, деца под 15-годишна възраст; бременност, кърмене. Предпазни мерки: подагра, чернодробни заболявания, главоболие, свързани с травма на главата, прием на антикоагуланти и хипогликемични средства.
За пълна информация за лекарството вижте инструкциите за употреба!

КОНСУЛТИРАЙТЕ СЕ СПЕЦИАЛИСТ ПРЕДИ ИЗПОЛЗВАНЕ

Прием на таблетки Excedrin при мигрена

Проявата на мигренозни атаки се дължи на заболявания и психосоматични причини (кодиране по ICD-10). Разпределете единични атаки и хронични заболявания.

Пристъпите на мигрена се различават по сила, така че някои имат малък ефект върху производителността, докато други ви принуждават да се откажете от каквато и да е дейност.

Excedrin (excedrin мигрена) е лекарство, насочено към лечение на цял спектър от болки с различна етиология: главоболие, зъбобол, мигрена, болезненост по време на менструация. Благодарение на уникалния състав, справя се с мигрена за 5-10 минути.

Състав

Excedrin за мигрена е комбиниран аналгетик. Продуктът съдържа три различни съставки, които заедно действат добре за облекчаване на всяка болка. Excedrin съдържа парацетамол, кофеин и ацетилсалицилова киселина (аспирин).

Парацетамолът има изразено антипиретично свойство, той също е в състояние да инхибира леко възпалителния процес. Аспиринът също е антипиретик с противовъзпалителни свойства.

Заедно тези компоненти допълват действията на другия и ефективно се борят с болката. Кофеинът подобрява циркулацията, като разширява кръвоносните съдове и намалява способността на тромбоцитите да се свързват.

Фармакодинамика

Таблетките Excedrin имат подчертано антипиретично свойство, но противовъзпалителният ефект е по-слаб, тъй като лекарството за мигрена засяга центъра на терморегулация в хипоталамуса.

Аспиринът и парацетамолът работят заедно за значително намаляване на болката, причинена от възпаление. Също така, киселината увеличава кръвообращението във фокуса на възпалението..

Кофеинът влияе върху дихателните и вазомоторните центрове и повишава рефлекторната възбудимост на гръбначния мозък. Този компонент има благоприятен ефект върху умствената и физическата активност, намалявайки сънливостта..

Фармакокинетика

Таблетките с главоболие се абсорбират лесно в стомашно-чревния тракт, а максималната концентрация се наблюдава в кръвта след 30-180 минути. след прием. Метаболитните процеси на парацетамол протичат в черния дроб, поради което поради предозиране той е повреден.

Аспиринът се подлага на бърза хидролиза в стомашно-чревния тракт, черния дроб и кръвта. Впоследствие салицилатите се метаболизират вече в черния дроб.

Кофеинът се окислява напълно и отпадъчните продукти се отделят чрез бъбреците. Той се разпределя във всички телесни течности.

Механизмът на действие на лекарството

Excedrin мигрена таблетки насочени към източниците на болка, облекчаване на спазми и предотвратяване на по-нататъшно възпаление. Излагането на хипоталамуса значително понижава температурата.

Намаляването на вискозитета на тромбоцитите намалява риска от образуване на кръвни съсиреци. Лекарството с мигрена увеличава активността и облекчава умората поради вазодилатация.

Кой трябва да приема Excedrin

Според инструкциите за употреба лекарството е универсално, тъй като помага за борба с такива видове болка като:

  • главоболие;
  • зъбобол;
  • мигрена;
  • болка по време на менструация;
  • миалгия;
  • невралгия;
  • артралгия.

Противопоказания

Тъй като съставът е силен и агресивен, лекарството за мигрена е противопоказано, ако има следните патологии:

  • пептична язва на стомаха и дванадесетопръстника;
  • индивидуална непоносимост към компонентите;
  • повишено кръвно налягане;
  • хеморагичен диатеза;
  • операции, придружени от кървене;
  • глаукома;
  • бъбречна недостатъчност;
  • тежка възбудимост и неспокоен сън;
  • деца под 15 години;
  • лактационен период;
  • бременност.

Съвместимост с алкохол

Употребата на Excedrin не е разрешена с алкохол. Продуктите от разлагането на парацетамол и алкохол едновременно причиняват непоправимо увреждане на черния дроб, което впоследствие развива чернодробна цироза.

Ето защо, за облекчаване на болката с различна етиология с алкохолна интоксикация, е по-добре да се прибегне до други лекарства.

Инструкции за употреба на Excedrin при мигрена

Exedrin се предписва при главоболие симптоматично, след или по време на хранене. При първите атаки на болестта трябва да изпиете 2 таблетки. Ако болката продължава, тогава пийте повече, но с интервал от 4-6 часа.
След първия прием обаче вече се наблюдава облекчение. Максималната дневна доза не трябва да надвишава 6 таблетки на ден..

Причини за мигрена

Мигренозното главоболие е много неприятно. Проучванията показват, че пациентите с чести пристъпи имат генетично предразположение към мигрена. Дълго време може да не се проявява по никакъв начин, но тогава е само симптом на друго заболяване.

Психоемоционалното състояние провокира повече атаки: депресия, стрес, тревожност, комплекси.

Форма за освобождаване - таблетки

Таблетките с мигрена Excedrin са продълговати. Буквата "E" е гравирана от едната страна. Корпусът на филма е бял и се състои от карнаубски восък.

Произвежда се в опаковки, в блистер или бутилка от 2, 10, 24 или 50 таблетки. На снимката в раздела средата на таблета също е бяла.

Дозировка

Деца и юноши от 15 години приемат 1 таблетка, възрастни - 2 таблетки. За да избегнете дискомфорт от стомашно-чревния тракт и да увеличите абсорбцията, по-добре е да ги пиете преди хранене или по време на хранене.
Средната дневна доза е 3-4 таблетки, но не повече от 6.

Симптоми на предозиране

Предозирането на хапчета за мигрена засяга черния дроб. През първите 24 часа гадене и повръщане, шум в ушите, започва да боли в стомаха, отказ от храна.

Ако има проблеми с черния дроб, тогава симптомите се появяват 12-48 след повишената доза, от която се развива чернодробна недостатъчност, човек може да изпадне в кома.


Има аритмия и панкреатит, интоксикация на тялото.

Списък на страничните ефекти

  • гадене и повръщане;
  • шум в ушите;
  • дискомфорт в корема;
  • виене на свят;
  • главоболие;
  • проблеми със зрението;
  • задушаване.

Не се препоръчва за деца

Според официалните инструкции за употреба, Excedrin има противопоказания за употреба при деца. Това е продиктувано от вероятността от развитие на болестта на Reye, ако синдромът на болката се дължи на вирусна инфекция.

Болестта се проявява със симптоми като продължително повръщане, увеличен черен дроб.

Забавя съсирването на кръвта

Таблетките съдържат аспирин, който действа върху тромбоцитите и намалява способността им за съсирване с 30%. Поради това е необходимо да се консултирате с лекар, ако се планира някаква операция..

Паралелно използване на други лекарства

Не се препоръчва да се използва с други нестероидни противовъзпалителни лекарства, за да се избегнат странични ефекти. Excedrin засилва ефекта на резерпин, хепарин, индиректни коагуланти, стероидни хормони. Намалява ефекта на такива лекарства: фуроземид, спринолактон.

Забранено по време на бременност и кърмене

Excedrin е забранен по време на бременност и кърмене. Аспиринът е вреден за плода и жената. Приемът през 1 триместър увеличава риска от развитие на такава патология като разцепване на горното небце, а в 3 триместър заплашва с инхибиране на раждането и затваряне на артериалния поток при дете.

По време на кърмене лекарството попада в тялото на детето и провокира кървене.

Прегледи на пациенти

Елизавета Молчанова, 34 години:

Те често страдат от пристъпи на мигрена или просто главоболие. Мигрената е тежка, нито едно лекарство не може да помогне. Дори опитах народни методи - всичко дава краткосрочен ефект. Отидох на лекар - предписа Excedrin.

Още след първия прием стана значително по-добре, но все пак понякога трябва да пиете триптани за мигрена. Сега пия курса, предписан от лекаря. Ако имате и тежки пристъпи - Excedrin може да помогне.

Алексей Бабариков, 50-годишен:

Отдавна търся добро широкоспектърно лекарство след прием на Нурофен за мигрена. За своята гъвкавост, Excedrin има достъпна цена в аптеката. А колко струва един аналог - можете да разберете, но те не са толкова ефективни.

Коментари от лекари

  • лекарството води до пристрастяване, така че не може да се използва постоянно;
  • ако болката продължава, консултирайте се със специалист, за да установите нейната причина;
  • тъй като лекарството има много противопоказания, трябва внимателно да проучите инструкциите или да се консултирате с лекар.

Предимства и недостатъци

Въпреки факта, че лекарството се справя добре с болка с различна етиология, то има редица недостатъци. Професионалисти:

  • бързо усвояване;
  • широк спектър от действия;
  • добър резултат.
  • противопоказан за много групи хора;
  • несъвместим с алкохол;
  • сериозни последици поради предозиране.

Съвет на пациента

За да действа лекарството по-бързо, трябва да закусите и да легнете известно време или да откажете да работите. По-добре е да пиете по-малко вода. Важно е да запомните за противопоказанията.

Цената на лекарството

Цената на лекарството е относително ниска:

  • блистер от 10 броя струва от 150 рубли;
  • 20 таблетки - 260 рубли;
  • бутилки от 50 таб. - от 350 рубли.

Как да съхранявате?

Таблетките не изискват специални условия за съхранение. При температури до 25 С лекарството се съхранява в продължение на 3 години от датата на производство. Не може да бъде оставено на лесно достъпно място за деца.

Условия за отпускане от аптеките

Списък на аналозите

Аналозите на Excedrin или имат напълно подобен състав, само различни дозировки активни вещества, или имат 2 или 3 различни компонента в състава си:

ЦитрамонАктивните компоненти са еднакви
НовалгинВместо ацетилсалицилова киселина, пропифеназон
ИбуклинАктивните съставки са парацетамол и ибупрофен

Помага ли Excedrin при главоболие??

Съставът на Excedrin е ефективен при всяка болка, дори ако се приема рано или късно. Следователно показанията му за употреба са широки, включително лечението на главата..
Купувайте само след консултация с лекар, за да избегнете странични ефекти.

Болкоуспокояващо Excedrin мигренозно болкоуспокояващо, 200 капсули

  • описание
  • спецификации
  • Плащане
  • Доставка
  • Отзиви

Excedrin е лекарство, предназначено за лечение на главоболие, зъбна болка, мускулна болка и менструална болка.

В основата му са: ацетилсалицилова киселина, парацетамол и кофеин, които са основните активни съставки и перфектно се справят с всички симптоми. Лекарството Excedrin се произвежда под формата на таблетки с определена концентрация на активни лекарства в тях..

Механизмът на действие на лекарството Excedrin е, че действа върху източниците на болка, като същевременно облекчава спазмите и спира възпалителните процеси, подобрява кръвообращението в засегнатата област и предотвратява образуването на кръвни съсиреци. В същото време активира добре организма, борейки се с умората и желанието за сън.

фармакологичен ефект

Лекарството Excedrin е лекарство, което съдържа три различни вещества с различни свойства, но заедно те са чудесни за лечение на болка от различно естество. Тези вещества са ацетилсалицилова киселина или аспирин, кофеин и парацетамол. Нека анализираме ефекта им върху тялото отделно. Ацетилсалициловата киселина действа като добър антипиретик, има способността да спира и предотвратява възпалението и да намалява болката. На клетъчно ниво той инхибира процеса на образуване на тромби, свързване на тромбоцитите и значително подобрява кръвообращението в областта на възпалителния процес. Кофеинът има стимулиращ ефект върху вазомоторните центрове и дихателните центрове. Той също така има способността да разширява кръвоносните съдове, да намалява способността за свързване на тромбоцитите. В допълнение, кофеинът се бори с умората и сънливостта и подобрява работата на тялото. В комбинация с аспирин има положителен ефект върху скоростта на кръвния поток и нормализира тонуса на мозъчните съдове..

Показания за употребата на лекарството

Лекарството Excedrin се предписва в следните ситуации: със синдром на болката; за главоболие и мигрена; със силен зъбобол; с болки в мускулите и ставите; с менструални болки; за остри респираторни заболявания и грип.

Противопоказания

Лекарите не препоръчват употребата на лекарството в следните случаи: свръхчувствителност към компонентите на лекарството; проблеми със стомашно-чревния тракт, включително кървене; хемофилия; авитаминоза К; бъбречни проблеми (неуспех); По време на бременност и кърмене; глаукома; проблеми със съня, тежка раздразнителност; кървене по време на операция; възрастови ограничения (забранено за използване от деца под 5-годишна възраст).

Начин на приложение

Excedrin трябва да се приема през устата със или след хранене. Средно допустимият брой таблетки за прием на ден е 3-4 броя. Максималната доза е 6 таблетки. След прием на две таблетки при главоболие, резултатът се наблюдава в рамките на 15 минути, а при мигрена - след 30 минути. Не се препоръчва употребата на лекарството без консултация с лекар в случай на болка за повече от 5 дни и повече от 3 дни в случаи на мигрена.

Форми за освобождаване

Лекарството Excedrin се произвежда под формата на удължени таблетки, покрити с бяла обвивка, маркирана "Е" от едната страна. Опаковката на това лекарство съдържа 16 таблетки. Една таблетка от лекарството Escedrin съдържа 250 mg ацетилсалицилова киселина, 65 mg кофеин и 250 mg парацетамол.

Форми за освобождаване

Excedrin таблетки за мигрена. Възрастни и деца на възраст над 18 години приемат 2 таблетки от лекарството на ден. Не се препоръчва превишаването на допустимата доза без специално лекарско предписание. Вземете Escedrine с пълна чаша вода.

Формуляр за освобождаване
В капсули
Спецификации
номер200 броя

Можете да платите поръчката си по един от следните начини:

  • Пари в брой на куриера при получаване
  • Пари в пункта за вземане, намиращ се на адрес: Москва, ул. Котляковская, 6. Работно време на пункта: понеделник-петък. от 10:00 до 20:00 часа. Самостоятелно превозвач след 20:00 Посещение с предварително обаждане.

Доставката се извършва в цяла Русия.

Внимание: за някои групи стоки (хранителни добавки, хранителни добавки) доставката не се извършва, възможно е само самовзимане!

Точка за взимане

Москва, улица Котляковская, 6

Понеделник-Петък. от 10:00 до 20:00 часа. Неделя е почивен ден.

Доставка в Москва

Обикновено се произвежда в деня на поръчката / следващия ден:

  • Разходи за доставка с куриер в Москва - 300 рубли.
  • Разходи за доставка в рамките на Московския околовръстен път при поръчка от 10 000 рубли. - е свободен
  • Разходи за доставка извън Московския околовръстен път - 300 рубли + 30 рубли / км

Доставка до региони *

* При поръчка на стоки в регионите сме принудени да начислим частично предплащане от 400 рубли. Нашата компания предприе тази мярка, за да намали броя на непотърсени поръчки, чиито разходи за доставка трябва да компенсираме. Това по никакъв начин не увеличава разходите Ви: плащате само разходите за стоките и услугите на транспортната компания. По този начин, независимо от общия обем на поръчката, трябва да направите 400 рубли като авансово плащане. Останалата сума - общата стойност на стоките и доставката им минус 400 рубли - се заплаща при получаване.

Доставката до регионите се извършва от Руската поща. Разходите за доставка до регионите не са включени в цената на поръчката и се изчисляват отделно съгласно стандартните тарифи за предоставяне на услуги за препращане на вътрешни колети.

Как да използвате правилно таблетките мигрена Excedrin: инструкции за употреба, прегледи на лекарите и цената на лекарството

Excedrin е лекарство, предназначено за лечение на главоболие, зъбна болка, мускулна болка и менструална болка.

Това лекарство се произвежда от швейцарската компания Novartis Consumer Health S.A..

В основата му са: ацетилсалицилова киселина, парацетамол и кофеин, които са основните активни съставки и перфектно се справят с всички симптоми.

Лекарството Excedrin се произвежда под формата на таблетки с определена концентрация на активни лекарства в тях..

След това ще разгледаме по-отблизо информацията за това лекарство..

фармакологичен ефект

Нека проучим състава на Excedrin, за да разберем ефекта му върху организма.

Лекарството Excedrin е лекарство, което съдържа три различни вещества с различни свойства, но заедно те са чудесни за борба с болката от различно естество..

Тези вещества са ацетилсалицилова киселина или аспирин, кофеин и парацетамол. Нека анализираме ефекта им върху тялото отделно.

Ацетилсалициловата киселина действа като добър антипиретик, има способността да спира и предотвратява възпалението и да намалява болката. На клетъчно ниво той инхибира образуването на кръвни съсиреци, свързването на тромбоцитите и значително подобрява кръвообращението в областта на началото на възпалителния процес.

Кофеинът има стимулиращ ефект върху вазомоторните центрове и дихателните центрове. Той също така има способността да разширява кръвоносните съдове, да намалява способността за свързване на тромбоцитите.

В допълнение, кофеинът се бори с умората и сънливостта и подобрява работата на тялото. В комбинация с аспирин има положителен ефект върху скоростта на кръвния поток и нормализира тонуса на мозъчните съдове..

Що се отнася до парацетамола, той има способността да намалява температурата и частично да инхибира възпалителните процеси. Това се дължи на влиянието на Парацетамол върху центъра, който контролира температурата в хипоталамуса.

Какво се случва след приема на лекарството

Ацетилсалициловата киселина в целия си обем е напълно включена в стомашно-чревния тракт, черния дроб и кръвта, докато е подложена на разпад в нея. Този процес продължава до момента, в който се образуват салицилати. След това новообразуваните вещества се подлагат на по-нататъшно разделяне вече в черния дроб..

Кофеинът, подобно на аспирина, също е перфектно включен в пълен размер, като се разпределя във всички телесни течности.

След консумация на това вещество на празен стомах ще бъде възможно да се открие в максимална концентрация в рамките на 5-90 минути след поглъщане. Връзката му с протеините в кръвната плазма е около 35%. С помощта на метаболити той се разгражда в почти пълен размер и след това се екскретира през бъбреците.

Лесно се вгражда в стомашно-чревния тракт, максималната му концентрация може да се наблюдава 30-120 минути след консумация.

Процесите на разделяне на веществото протичат в черния дроб и се екскретират с помощта на бъбреците. Само 5% от веществото напуска тялото в първоначално състояние.

При обичайната доза Парацетамол той се свързва леко с протеините в кръвната плазма и ако увеличите тази доза, това взаимодействие значително ще се увеличи.

Показания и противопоказания за употреба

Инструкциите за употреба на лекарството Excedrin показват такива показания и противопоказания за това лекарство.

Показания за употребата на лекарството

Лекарството Excedrin се предписва в следните ситуации:

  • със синдром на болката;
  • за главоболие и мигрена;
  • със силен зъбобол;
  • с болки в мускулите и ставите;
  • с менструални болки;
  • за остри респираторни заболявания и грип.

Противопоказания

Лекарите не препоръчват употребата на лекарството в следните случаи:

  • свръхчувствителност към компонентите на лекарството;
  • проблеми със стомашно-чревния тракт, включително кървене;
  • хемофилия;
  • авитаминоза К;
  • бъбречни проблеми (неуспех);
  • По време на бременност и кърмене;
  • глаукома;
  • проблеми със съня, тежка раздразнителност;
  • кървене по време на операция;
  • възрастови ограничения (забранено за използване от деца под 5-годишна възраст).

Наркотици и алкохол

С паралелното приложение на парацетамол, аспирин и алкохолни напитки се увеличава вероятността от развитие на структурни и функционални нарушения на черния дроб. Кофеинът в този случай увеличава степента на включване на ерготамин.

Механизъм на действие

Механизмът на действие на лекарството Excedrin е, че действа върху източниците на болка, като същевременно облекчава спазмите и спира възпалителните процеси, подобрява кръвообращението в засегнатата област и предотвратява образуването на кръвни съсиреци.

В същото време активира добре организма, борейки се с умората и желанието за сън.

Инструкции за употреба

Нека проучим по-подробно инструкциите за Excedrin.

Начин на приложение

Какво трябва да знаете:

  1. Excedrin трябва да се приема през устата със или след хранене..
  2. Средно допустимият брой таблетки за прием на ден е 3-4 броя. Максимална доза - 6 таблетки.
  3. След прием на две таблетки с главоболие, резултатът се наблюдава в рамките на 15 минути, а при мигрена - след 30 минути.
  4. Не се препоръчва употребата на лекарството без консултация с лекар в случай на болка за повече от 5 дни и повече от 3 дни в случаи на мигрена.

Форми за освобождаване

Лекарството Excedrin се произвежда под формата на удължени таблетки, покрити с бяла обвивка, маркирана "Е" от едната страна. Опаковката на това лекарство съдържа 16 таблетки.

Една таблетка от лекарството Escedrin съдържа 250 mg ацетилсалицилова киселина, 65 mg кофеин и 250 mg парацетамол.

Дозировки на лекарства

В зависимост от заболяването се предписват следните дози:

  1. За намаляване или премахване на болката. Възрастни и деца над 12 години приемат 2 таблетки от лекарството на всеки 6 часа. Забранено е приемането на повече от 8 таблетки на ден.
  2. Excedrin таблетки за мигрена. Възрастни и деца на възраст над 18 години приемат 2 таблетки от лекарството на ден. Не се препоръчва превишаването на допустимата доза без специално лекарско предписание.

Вземете Escedrine с пълна чаша вода.

Нека разгледаме по-подробно употребата на лекарството за мигрена, тъй като лекарството за мигрена Excedrin е едно от най-популярните лекарства за това заболяване.

Лечение на мигрена

Мигрената е хронично заболяване. Нейната запазена марка е усилено главоболие, което се простира само до половината от главата. Среща се много често сред хора от различни възрасти..

Пристъпите на мигрена се наблюдават с честота както 1-2 пъти годишно, така и 1-2 пъти седмично. Жените са по-склонни да се оплакват от това заболяване, отколкото мъжете, въпреки че те също страдат от този проблем..

Има няколко теории, които обясняват появата на мигрена. Това е лошо кръвоснабдяване на мозъка, неравномерно разширяване на мозъчните съдове, промяна в кръвното налягане.

По принцип обострянето на главоболието се случва след физическо натоварване, употребата на алкохолни напитки, нервно пренапрежение, след задушни стаи.

Excedrin за облекчаване на мигрена е ефективно лекарство за мигрена.

Поради наличието на ацетилсалицилова киселина в него и взаимодействието му с други компоненти на лекарството, Excedrin действа върху източника на болка, като същевременно облекчава спазмите и спира възпалителните процеси.

В същото време кръвообращението в тези области е значително подобрено. Кофеинът възстановява работоспособността на организма. В рамките на 30-45 минути след приема на лекарството човек, страдащ от мигрена, забелязва значително подобрение в състоянието си.

Предозиране и допълнителни инструкции

В случаи на предозиране на Excedrin се появяват различни симптоми и те се дължат на наличието на различни лекарства в него.

В присъствието на парацетамол се появяват следните симптоми.

След първите 24 часа:

  • бланширане на кожата;
  • гадене;
  • повръщане;
  • проблеми с метаболизма на глюкозата.

Проблеми с нормалната бъбречна функция се появяват 24 часа след предозиране.

Ако дозата на ацетилсалицилова киселина е била преувеличена, тогава се наблюдават следното:

  • гадене;
  • повръщане;
  • проблеми със зрението.

При силно увеличаване на дозата - задушаване, дихателна парализа и др. В случаите, когато отравянето е умерено или тежко, човекът трябва незабавно да бъде хоспитализиран.

При предозиране на кофеин се наблюдават:

  • възбуда;
  • чувство на безпокойство;
  • аритмия;
  • тахикардия;
  • гадене и повръщане.

В случаи на тежко предозиране са възможни епилептични припадъци.

Страничен ефект

Лекарството Excedrin има доста голям списък от странични ефекти:

  • гадене, повръщане;
  • нарушение на стомашно-чревния тракт;
  • повишено кръвно налягане.

В случай на продължителна употреба на лекарството се наблюдава следното:

  • главоболие, виене на свят;
  • проблеми със зрението;
  • намалена способност за свързване на тромбоцитите;
  • кървене от носа;
  • децата имат синдром на Reye.

специални инструкции

Не се препоръчва на децата да се предписват лекарства, които съдържат ацетил-салицилова киселина, тъй като в случаите, когато се развие вирусна инфекция, съществува огромен риск от синдром на Reye.

Характеризира се с повръщане, което може да продължи известно време, и увеличен размер на черния дроб.

В случаите, когато лекарството се приема за дълъг период от време, черният дроб трябва да бъде под строг медицински контрол..

Лекарството се характеризира със забавяне на кръвосъсирването. По този начин, ако човек, който е приемал това лекарство, планира да се подложи на операция, е задължително да предупреди Вашия лекар за това..

В малки дози ацил салициловата киселина намалява отделянето на пикочна киселина.

Взаимодействие с други лекарства.

Паралелната употреба на лекарството Excedrin с други лекарства води до появата на различни странични ефекти. Също така в резултат на това могат да се образуват токсини, което ще доведе до проблеми с нормалното функциониране на черния дроб..

Прием по време на бременност и кърмене

По време на периода на кърмене употребата на това лекарство също е забранена, тъй като има способността да се отделя заедно с млякото, като по този начин попада в тялото на детето. Това може да доведе до кървене в тялото на детето..

Прием в детството

Децата не се препоръчват да предписват и приемат това лекарство поради възможността за синдром на Reye..

Прегледи на пациенти и лекари

Отзивите на лекари и пациенти за таблетки Excedrin са положителни, особено при лечението на мигрена.

Прегледи на лекари

Ето какво казват лекарите за лекарството:

  1. Лекарството за мигрена Excedrin има доста добър механизъм на действие. Перфектно се бори с болката от различни източници (Prigozhin A.V.).
  2. За съжаление лекарството има доста голям списък от противопоказания. В резултат на това не можем да предписваме това лекарство на всички пациенти. И като цяло устройството се е доказало добре (Samsonova R.A.).

Прегледи на пациенти

Пациентите повтарят лекарите:

  1. Страдах от мигрена в продължение на много дълъг период от време и не можах да намеря необходимото лекарство, което да ми помогне. Отидох на лекар и той ми предписа Excedrin. В процеса на хранене изпих едно хапче, а след ядене - друго. След кратък период от време започнах да усещам, че нещо започна да се случва и пулсира в главата ми. И след час главоболието ми изчезна. Бях много доволна от това лекарство (Татяна).
  2. Лекарството помага, но има значителен брой противопоказания. Отказах (Олег).

Съвети за пациента

Ето какво съветват пациентите:

  • пийте много вода, така лекарството ще се абсорбира по-бързо;
  • не използвайте без консултация с лекар. лекарството има редица противопоказания;
  • не използвайте за лечение на деца.

Плюсове и минуси на лекарството

Ето някои неща, които трябва да имате предвид, докато приемате Excedrin:

  • бързо премахване на синдрома на болката;
  • способността на лекарството да се бори с мигрена;
  • не при всички пациенти лекарството може да помогне за премахване на тежкото мигренозно главоболие;
  • огромен недостатък е огромен списък от противопоказания и странични ефекти, които не във всички случаи завършват положително и в някои случаи предозирането може да доведе до кома и дори смърт.

Форма за издаване и цена

Лекарството се произвежда под формата на таблетки, покрити с бяла обвивка и имащи знак под формата на буквата "Е" от едната страна. Таблетките са опаковани в блистери.

Цената, както за лекарството Excedrin, е 100-250 рубли и можете да си купите едно от най-добрите лекарства за мигрена във всяка аптека.

Условия и периоди на съхранение

Лекарството трябва да се съхранява на сухо място при стайна температура. Срокът на годност е 2 години.

Аптечна ваканция

Лекарството се отпуска без рецепта.

Аналози на лекарства

Има доста голям брой аналози на лекарството Excedrin. Те включват:

  • Гевадал;
  • Kaffetin SK;
  • Кофацил;
  • Новалгин;
  • Саридон и други.

Видео: Excedrin - Не бъдете сами с мигрена

Наистина ли Excedrin е толкова ефективен срещу мигрена или е просто реклама?

Халюцинации

Психози